Chirurgická ambulancia

Lekár
MUDr. Pavol Podmajerský

Sestra
Iveta Pilátová
Mgr. Slávka Hornáčková

Telefón
032 / 7740 468

Adresa
Ul. M.R. Štefánika 812/2 ,
prízemie

Vykonávané zákroky na chirurgickej ambulancii:

Blefaroplastika (operácia očných viečok)

je vhodná pre ženy aj mužov, podstupujú ju všetky vekové kategórie. Na vzniku ovisnutých viečok sa podieľa viacero faktorov – dedičná predispozícia, hormonálne poruchy, nesprávna životospráva, zmeny telesnej hmotnosti. Nejde len o chybu estetického charakteru, ale aj funkčného, ktorý vyvoláva pocit únavy, bolestivosť očí, slzenie, zhoršovanie videnia, či bolesť hlavy. Cieľom operačného zákroku je odstrániť nadbytok kože očných viečok, event. svalu a tuku pri ich nadbytku. Efekt operácie je dlhodobý, v mnohých prípadoch až trvalý. Plastická operácia viečok zlepší Váš vzhľad, videnie a sebavedomie.

Ako prebieha operácia?

K samotnému zákroku dochádza po konzultácii s lekárom. Minimálne 7 dní pred zákrokom musí pacient vyradiť lieky, ktoré zvyšujú krvácavosť, ako Warfarin, Acylpyrin, Ticlid. Pred operáciou sa musí klientka odlíčiť – make-up, ráno si umyje tvár mydlom a vodou. Operácia sa vykonáva ambulantne, štandardne v lokálnej anestézii, v polohe ležmo na chrbte. Po zakreslení sa odstraňuje nadbytok kože, prípadne svalu a tuku. Zákrok sa ukončuje zošitím kože a naložením bandáže. Stehy sa odstraňujú približne 7. deň po zákroku.

Pooperačné obdobie

Po zákroku odchádza klientka v ten deň do domáceho ošetrenia. Zákrok je okrem injekcie bezbolestivý, dobre znášaný, lieky proti bolesti vyžaduje výnimočne. Ako prevencia modrín – hematómov, opuchov pre hladký priebeh hojenia je dôležitý prvé dni (48 hod.) kľudový režim.

Na oči sa prikladajú studené obklady. O domácej starostlivosti Vás bude informovať zdravotnícky personál. Spoločenské obmedzenie vzhľadom na resorbujúce sa modriny a opuchy trvá asi 14 dní (nástup do práce výnimočne s tmavými okuliarmi po 5. dni). Po dobu 1 mesiaca od operácie je vhodné obmedziť fyzickú námahu. Definitívny výsledok operácie vidieť po 2 – 3 mesiacoch.

Chirurg Vás oboznámi pred operáciou s operačným zákrokom, ako aj rizikami a prípadnými komplikáciami per a pooperačne.

 

Ďalšie zákroky vykonávané na chirurgickej ambulancii

-        operácie syndrómu karpálneho tunela
-        operácie lúpavých prstov
-        Dupuytrenové kontraktúry
-        excízie znamienok
-        korekcie jaziev
-        sonografie prsníkov a brucha na žiadosť pacienta
-        liečenie chronických rán


Rozhodli ste sa ?

Objednajte sa na vstupné vyšetrenie a nájdeme pre Vás riešenie, ktoré splní Vaše požiadavky.